Groen en Corona-proof

afbeelding van erikavandeplas

Zijn jullie soms ook op zoek naar een 'groene' plek in Schaarbeek @CORONAtijden? Waar je kort even heen kan wandelen of fietsen om een frisse neus te halen? Enkele medewerkers van het Onderwijscentrum Brussel, Werner van JES VZW en Brede schoolcoördinatoren verzamelden deze tips. (Bedankt Werner, Barbra, Charlotte en je collega's). Heb je ook nog leuke tips voor klasgenoten, andere ouders uit de buurt, ....laat het ons zeker weten. Dan zet juf Erika het graag bij in dit rijtje!

(bel of mail 0490/522.006 of bredeschool@gemeenteschooldekriek.be)

 

‘Groene plekjes – open ruimtes – tips in de wijken van de Schaarbeek @ corona’

 • Groene plekjes/open ruimtes:  
  • Moeraske en Goede Herderpark (Evere-grens Schaarbeek) - daar is ook een grote groene open grasveld (veel ruimte) 
  • Terdelt (Schaarbeek) - mooie wijk met veel pleintjes/kindvriendelijke straten en klein groen parkje (athletiekpiste en speeltuin zijn nu wel gesloten) 
  • Huart Hamoirlaan (Schaarbeek) - grasperk in het midden - ik zie er regelmatig ouders en hun kinderen frisbeeën-voetballen-rolschaatsen... 
  • Plein aan het station van Schaarbeek - veel ruimte en weinig volk. tussen het gras liggen vierkanten stenen waar kinderen vanuit hun fantasie een parcours op stappen 
  • Rigaplein (Schaarbeek) - ook grasperk in het midden - deze middag zag ik er kinderen samen met hun mama met waterpistolen spelen
  • Josaphatpark: Hier komt wel heel wat volk wandelen waardoor afstand houden soms moeilijk is
  • Doolegtpark (Evere grens Schaarbeek)
  • Zennepark (Schaarbeek – Gaucheret)
  • Triton (Evere) vlakbij begraafplaats Evere
 • Fietsen:
  • Door de velden naar Sint-stevens-Woluwe (via Navo/begraafplaats Evere)
  • Richting Van Praetbrug – park van Laken (bij athomium):  http://www.trekkings.be/degroenewandelingetappe1.html
  • Van Praet – langs kanaal – naar Vilvoorde en park Drie Fonteinen
  • Naar andere Brusselse parken: Roodebeekpark (Sint-Lambrechts-Woluwe), Jubelpark
 • Fotozoektocht: zie voorbeeld Mariaschool in Bruzz: https://www.bruzz.be/onderwijs/leerkracht-coronatijden-meester-jeroen-en-juf-kris-2020-04-16
 • Bibliotheek Schaarbeek: Hier kan je boekenpakketten reserveren, lenen en ophalen op een afgesproken moment met de bib. De bib geeft aan dat ook leerkrachten pakketjes komen ophalen om dan bij hun leerlingen aan huis te brengen.  https://schaarbeek.bibliotheek.be/beperkt-uitleensysteem-vanaf-8-april-2020
 • Gemeente-informatie: iedereen in Schaarbeek ontvangt het bladje 'Schaarbeek Info' van de gemeente in de postbus. Hier kunnen ouders (zowel Nederlands als Frans) info vinden over de gemeente. Zie online-versie: https://www.1030.be/nl/content/316
 • Zaadbommen voor in de tuin of in de buurt: Bij Buumplanters kan je gratis zaadbommen vragen als je binnen de perimeter woont (onze wijk en Champagnat vallen daar onder). Aanvragen kan via volgend formulier
 • GC De Kriekelaar: Op de facebookpagina worden tips gegeven om te knutselen, bewegen... met kinderen zoals op zoveel websites (maar weinig over buiten) - wat ik wel leuk vind zijn de filmpjes van buren die muziek spelen van 'Neighbours on stage' 
 • Stilte in de stad: Onze buurvrouw Lidewij van Iedereen Beroemd maakte ook een leuk filmpje over 'Stilte in de stad'. Je herkent er verschillende plekjes uit onze buurt. Ze eindigt in het Moeraske. Kan misschien leuk zijn voor kinderen en ouders om plekjes te herkennen en de drempel verlagen om naar buiten te gaan? Ik vind het alleszins wel mooi gemaakt. https://www.een.be/iedereen-beroemd/stille-stad
 • Groene wandeling: Loopt ook door Schaarbeek http://www.trekkings.be/degroenewandeling.html
 • Schaarbeek à la carte: https://www.1030.be/nl/cultuur-recreatie/geschiedenis-erfgoed-toerisme/ontdekkingstochten-bezoeken-en-wandelingen/ontdekkingstochten

 

Op school, thuis en in alle Brusselse wijken: onze ketten leren en spelen overal in deze Coronatijden.
Hoe kunnen we buitenruimte delen en inzetten voor breed leren? OCB bundelde tips en tricks.
https://www.onderwijscentrumbrussel.be/…/onderwijs-tijdens-…

zie ook Facebook #onderwijscentrumbrussel #bredescholeninbrussel